.
Українська Автокефальна Православна Соборна Церква Канонічна. Патріарх Мойсей. Українська Автокефальна Православна Соборна Церква Канонічна. Патріарх Мойсей. Українська Автокефальна Православна Соборна Церква Канонічна. Патріарх Мойсей.
  Новини * Духовні повчання * Канонічна Єпископальна лінія * Історія Церкви  
  Головні засади Церкви * Владика Мойсей * Ваші запитання * Листи та відгуки * Вакантні позиції  
 
 
 

ДУХОВНІ ПОВЧАННЯ


27. ПРОПОВІДЬ ПАТРІАРХА МОЙСЕЯ В ДЕНЬ СВЯТОЇ ТРІЙЦІ,
07.06.2009


 

День Святої Трійці

Во ім'я Отця, Сина, Святого Духа!

Зі святом вас, дорогі брати і сестри!

Сьогодні ми святкуємо День Святої Трійці, який в народі, правда, перейменували на Зелені свята, тобто в цей день належить освятити всяке зілля. Таку традицію маємо, бо до того, як християнство прийшло до нас, ми були поганським народом, тому поганські традиції наклалися на християнські свята. І так уплинули на Православну Церкву, що навіть духовенство у більшості своїй одягає зелене облачення, тому що трава, яку будуть святити, зелена. І освяченню трави приурочують це свято більше, як Триєдиному Богові. Богові, Який є світло, Який є вічне життя. І цим самим вони роблять велику помилку.

Ми святимо зілля для того, щоб Бог був присутній через це освячення в наших домівках і допомагав нам. Але основна суть свята, і ви повинні це розуміти, у тому, що Бог розкрився людям, що Він є Триєдиний, що Він є у Своєму Синові, якого Він любить, Ісусі, і що Він діє через Духа Святого.

Ми в Євангелії читали, що Ісус говорив: "Як Я не піду, Утішитель не прийде до вас. А коли Я піду, то пошлю вам Його" (Ін., ХVІ:7), тобто пришле Духа Святого, який нас навчить, який нас утішить. І завтра в нас буде свято Святого Духа. А сьогодні ми повинні зрозуміти, де в Євангелії розкрита Триєдина сутність Бога.

Коли Ісус приймав хрещення від Іоанна, то Він занурився в воду як Син, а вийшов з води вже як Господь, який мав іти і проповідувати людям суть Божої Істини. Тобто, коли Ісус занурився в воду, Дух Святий на Нього зійшов. Тому Він занурюється молодим, а виринає вже старцем - духовним, сильним, для початку Свого великого служіння людям. Тобто це ми обговорюємо духовне бачення цієї події. Зовні ж всі бачили, що Він занурювався у воду як молода людина і винирнув як молода людина. Але багато з присутніх чули грім у цю мить, просто гриміло серед ясного неба. А в Єрусалимі це велика рідкість взагалі, щоб там ішли дощі. І тут вони чули грім. А більш духовні люди бачили, як небо було відкрите і особливе світло зійшло на Ісуса у вигляді голуба. І ті духовні люди розуміли, що для когось - це просто грім, а для когось - це голос Божий. Наприклад, для Івана Хрестителя було сказано: "Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!" (Мт., ІІІ:17), а апостолам на горі Фавор: "Це Син Мій Улюблений, Його слухайтеся!" (Лк., ІХ:35).

Тобто в Ньому Моя блага воля, добра воля для вас, Його слухайте, Його тримайтеся, тоді ви спасетеся, за Ним ідіть. Як премудрість Соломона каже: "Пізнав мудрого, оббий поріг дому його". Тобто ходи так часто, щоб аж оббити пороги дому його. Бо є світська мудрість, вона дуже незрозуміла і заводить людину в глухий кут. І є Божественна мудрість, яка прямо виводить до Бога, до спокою, до рівноваги, до всього доброго в нашому житті.

І тут Бог-Отець каже: "В Ньому, в Ісусі, Моє благовоління, блага воля, Його слухайте", - тобто тоді ви отримаєте все, про що ви навіть і не мріяли, але ваша душа хотіла того, що мала в Царстві Справедливості, коли звідти прийшла в царство хаосу, в царство зла, втілившись у фізичне тіло на Землі. А чи слухали люди Ісуса? Лише 12 апостолів, 12 пастухів, йшли за Ним, бо вони серцями відчували, що Він прийшов від Бога, що Він знає те, чого вони не знають. Або не стільки за знаннями навіть вони йшли, як за тою благодаттю, яка була завжди біля Ісуса, тому що приступили Ангели до Нього на 40 день Його посту "і служили Йому Анголи" (Мк., І:13). Ангели Божі служили Йому для того, щоб Він проповідував людям Істину, в якій повинні люди жити, щоб бути щасливими. Бути з Богом - це бути щасливими, бути без Бога - це обманювати себе.

Зрозуміло, ми сьогодні живемо в дуже спотвореному суспільстві, яке взагалі вбило Бога в серцях живущих людей і навіть тих, хто ще народитися має. І далі продовжує практично це робити, замінюючи Бога церковщиною, свічкою, а не суттю, розумінням того, що ми повинні робити, щоб наблизитися до Бога. Закон повинен бути Божий на Землі, який діє відповідно до Божої справедливості, і Божого милосердя, і Божої любові, і тоді нам буде добре. Але Божий Закон не працює на Землі, бо ми бачимо, яка скорумпована влада і всі ті, хто біля неї. Ми бачимо, що ті злі люди, які робили зло і продовжують робити його, живуть не горюючи. І нам від цього погано, і ми зневірюємося, і думаємо, що це є такий весь світ.

Ні, ми ж не такі. Вже не весь світ такий, якщо ми не такі. Може, ще десь є такі, як ми. Моляться там, скажімо, в центрі міста наші вірні. Так? Моляться в Ужгороді, моляться в інших містах ті, що люблять Бога, і ті, що знають нас. Ті, хто хочуть, щоб цей світ змінився, хочуть вибрати Божого президента для керування державою. Ту людину, яка зможе хаос перетворити на гармонію, правильно вживаючи все, що потрібно, - і силу, і ласку.

"Це Син Мій Улюблений, Його слухайтеся!" (Лк., ІХ:35).

Бог сотворив Вселенну в гармонії, у спокої. Так? І хто може краще за Нього щось сотворити? Погоду яку нам дає? І не переохолодить нас, і не переморозить. Дає відповідні холоди, які нам теж потрібні для гартування і для того, щоби всякі шкідливі комахи, віруси не дуже прогресували. І дає відповідне тепло, щоб врожай земля давала, щоб люди відпочили від холодів. Але ж не переморожує і не перегріває.

Люди ж нищать озонний захист, який нам дав Господь. Тому що трохи відкрилось їм знань - і вони вже нищать, нишпорять цими літаками. Навіть цей дезодорант, що ми вживаємо, нищить озоновий шар, а особливо забруднюють атмосферу вихлопні гази автомобілів. Це все нищить нашу Землю, яку сотворив Господь. Господь її сотворив прекрасною, досконалою, з чистими водами і повітрям. Ми ж, люди, недосконало використовуємо природу і підводимо людство до завершення життя на цій Землі.

"Він честь та славу прийняв від Бога Отця ... Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!" (2 Петра І:17). "Це Син Мій Улюблений, Його слухайтеся!" (Лк., ІХ:35).

Тобто, як ми будемо слухати Бога, Бог покаже, як нам треба берегти цю Землю, зберегти екологію. І в першу чергу екологія душі повинна бути збережена. Екологія душі дасть нам розуміння, як виховувати молодь, як виховувати нове покоління, щоб вони не так страждали, як ми, бо їм взагалі дуже тяжко сьогодні. Нас обманювали дєдушкою Лєніним, а в них вже взагалі немає ніяких ідеалів, вони взагалі розгублені і не знають, на кого орієнтуватися.

Одні кажуть - на Європу, другі кажуть ще щось, незрозуміло що. А потрібно орієнтуватися на Ісуса. "Його слухайтеся" (Лк., ІХ:35), - сказав Бог. Значить так сказав Той, Хто сотворив Землю, а Він її сотворив добре. По ділах судимо нашого Бога. Він сотворив Вселенну, Він творить гармонію далі. Він терпить і любить нас настільки, що віддає Сина Свого єдиного, щоби Він навчив нас, як жити в гармонії. А зла сила, яка є на Землі, не терпить цього Вчення, вона розіп'яла Сина Божого.

Ми бачимо, як деякі люди, які служили дияволу, ненависно до нас відносяться. Це показує, що ми є Божі, що Бог нас любить. "Як Мене переслідували, - каже Бог, - то й вас переслідувати будуть" (Ін., ХV:20). Люди ж, навпаки, повинні б слухати Божих проповідників - ні, гонять. "І вас переслідувати будуть". Напевне, гнати будуть до того часу, поки не зайдуть взагалі в такий глухий кут, із якого вже вийти не зможуть. І вже заходять. "Вавилоне, місто могутнє, бо суд твій прийшов однієї години!" (Об., ХVІІІ:10). І впаде донька вавилонська, і не зможуть ні торгувати, ні продавати, - як то говориться. І заволають: "Горе, горе" (Об., ХVІІІ:10). "Поможи, Боже," - так в Апокаліпсисі? І роздеруть тіло блудниці, і повернуться до Бога. Тобто ми бачимо, що вже світ перенасичується всім злом, всіма спокусами, всім гріховним, що є в цьому світі. І ми розуміємо, що близький той час, бо вже терпіти стає дуже тяжко. Як каже Євангелія, що в останні часи буде дуже важко терпіти. І той, хто звернеться до Бога, то вже буде спасатися, просто звернувшись до Бога. Розумієте?

"Це Син Мій Улюблений, Його слухайтеся!" (Лк., ІХ:35).

Тому слухаймо Слова Істини, які дав нам Христос. Бо в них блага воля Отця Небесного, щоб ми могли сотворити гармонійне щасливе життя як у собі, біля себе, так і в нашій Батьківщині. І допомагати в цьому іншим країнам, які живуть ще без Бога. Бо наша країна теж живе поки що без Нього, з Церквою, але без Нього. Бо Церква в якійсь мірі теж живе без Бога. Ви розумієте, що я вам кажу? Бо якби жили з Богом, то на такій багатій землі кожен би мільйонером був. А ми тому такі бідні, що живемо без Бога. А треба жити, пам'ятаючи Божу мудрість: "Без Бога - і ні до порога". Амінь!

 

Апостол (Дії, 2:1-11):

11

1 Коли ж почався день П'ятдесятниці, всі вони однодушно знаходилися вкупі.

2 І нагло зчинився шум із неба, ніби буря раптова зірвалася, і переповнила ввесь той дім, де сиділи вони.

3 І з'явилися їм язики поділені, немов би огненні, та й на кожному з них по одному осів.

4 Усі ж вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав.

5 Перебували ж в Єрусалимі юдеї, люди побожні, від усякого народу під небом.

6 А коли оцей гомін зчинився, зібралася безліч народу, та й диву далися, бо кожен із них тут почув, що вони розмовляли їхньою власною мовою!...

7 Усі ж побентежилися та дивувалися, та й казали один до одного: Хіба ж не галілеяни всі ці, що говорять?

8 Як же кожен із нас чує свою власну мову, що ми в ній народились?

9

10 і Фрігії  та Памфілії, Єгипту й лівійських земель край Кірени, і захожі римляни,

11 юдеї й нововірці, крітяни й араби, усі чуємо ми, що говорять вони про великі діла Божі мовами нашими!

 

Євангеліє (Ін., VII:37-52):

7

37 А останнього великого дня свята Ісус стояв і кликав, говорячи: Коли прагне хто з вас нехай прийде до Мене та й п'є!

38 Хто вірує в Мене, як каже Писання, то ріки живої води потечуть із утроби його.

39 Це ж сказав Він про Духа, що мали прийняти Його, хто ввірував у Нього. Не було бо ще Духа на них, не був бо Ісус ще прославлений.

40 А багато з народу, почувши слова ті, казали: Він справді пророк!

41 Інші казали: Він Христос. А ще інші казали: Хіба прийде Христос із Галілеї?

42 Чи ж не каже Писання, що Христос прийде з роду Давидового, і з села Віфлеєму, звідкіля був Давид?

43 І, взявши, їв перед ними.

44 А декотрі з них мали замір схопити Його, та ніхто не поклав рук на Нього.

45 І вернулася служба до первосвящеників та фарисеїв, а ті їх запитали: Чому не привели ви Його?

46 Відказала та служба: Чоловік ще ніколи так не промовляв, як Оцей Чоловік...

47 А їм відповіли фарисеї: Чи й вас із дороги не зведено?

48 Хіба хто з старших або з фарисеїв увірував у Нього?

49 Та проклятий народ, що не знає Закону!

50 Говорить до них Никодим, що приходив до Нього вночі, і що був один із них:

51 Хіба судить Закон наш людину, як перше її не вислухає, і не дізнається, що вона робить?

52 Йому відповіли та сказали вони: Чи й ти не з Галілеї? Досліди та побач, що не прийде Пророк із Галілеї.

 




<<< 26 сторінка зміст 28 сторінка >>>
   1      2      3      4      5      6      7      8      9      10      11      12      13      14      15      16      17      18      19      20      21      22      23      24      25      26      27      28      29      30      31      32      33      34      35      36      37      38      39      40      41      42      43      44      45      46      47      48      49      50      51      52      53      54      55      56      57      58      59      60      61      62      63      64      65      66      67      68      69      70      71      72      73      74      75      76      77      78      79      80      81      82      83      84      85      86      87      88      89      90      91      92      93      94      95      96      97      98      99      100      101      102      103      104   


 
 
вгору

НовиниДуховні повчанняКанонічна Єпископальна лініяІсторія Церкви
Головні засади ЦерквиВладика МойсейВаші запитанняЛисти та відгуки
Вакантні позиціїІєрархія УАПЦ-КЛінкиФотохроніки

 
Офіційний сайт Української Автокефальної Православної Церкви Канонічної,
url:www.soborna.org
зв'язок з нами: PatriarchMoses@soborna.org
+380 044 587 77 90
webmaster